Люди з характеристиками Циганкова грають в топ-6 клубах Англії

“Це фантастичний гравець. Він талановитий, швидкий. Він дуже серйозний гравець, знає англійську. Все розуміє, дуже розумний”. 

Усі ці слова про Віктора Циганкова сказав колишній асистент Мірчі Луческу в Динамо Дієго Лонго.

“Якщо він не там, потрібно розуміти чому. Моя думка – йому потрібно попрацювати над своїм ставленням, стати більш агресивним. Іноді він занадто м’який, добрий з футбольної точки зору”.

Циганков – найкращий гравець Динамо з часів, коли пішов Ярмоленко. На мою думку, Циганков – найталановитіший вихованець Динамо, відколи я слідкую за футболом. Тобто, разом з Шевченком. Циганков забив 56 голів та зробив 36 результативних передач, він забивав в єврокубках та за збірну.

Циганков дійсно має усі характеристики для того, аби грати в сильних чемпіонатах. З іншого боку Динамо жодного разу не отримувало конкретних пропозицій щодо Циганкова.

На трансфермаркті ціна Циганкова наразі 24 мільйони євро. Можна припустити, що в Динамо його оцінюють ще вище – десь на 30-35 мільйонів. Потенційних покупців може відштовхувати традиційна незговірливість керівництва Динамо, але є й інші фактори, адже Циганков одночасно й вартий цих грошей, й не вартий.

Лонго дав чітке визначення головної проблеми Циганкова на футбольному полі. За потенціалом він може грати в сильних командах, але через відсутність потрібного рівня агресії він не грав би в жодній команді АПЛ прямо зараз.

Незважаючи на те, що Циганков робить різницю в матчах Динамо, він не виглядає тим, хто буде робити різницю в матчах за інші команди. Його “робити різницю” відрізняється від загальноприйнятого визначення. Він абсолютно посередній гравець за декількома неймовірно важливими показниками для вінгерів та взагалі атакувальних гравців: обводки та просування м’яча через ривки.

Пропустимо Ман Сіті чи Ліверпуль, який все одно залишається топ-командою, незважаючи на теперішній крах. У них свій футбол, де за просування м’яча через ривки відповідають інші гравці. Краще поглянути на команди нижчого рівня організації та якості гри. В кожній команді є гравець, який за рахунок індивідуальних дій створює небезпеку.

Мова навіть не про топ-футболістів та навіть не про когось на кшталт Рашфорда, Гріліша чи Зага. Барнс з Лестера, Сака з Аренала, Педру Нету з Вулвз, Гаррісон та Рафінья з Лідса тощо – всі вони кращі за Циганкова, всі вони агресивніші. І це не повний список гравців, при потраплянні м’яча до яких, виникає думка “о, зараз буде щось цікаве”. Не повний список гравці, які можуть створювати небезпечні моменти, коли м’яч опиняється у них в середній зоні.

Навіть якщо говорити про збірну України, то Зубков восени грав частіше за Циганкова саме через цей фактор. Якщо порівняти матчі Ліги чемпіонів, то Зубков був агресивнішим за Циганков, зробив більше загострень та просувань м’яча через ривки.

Ярмоленко завжди був кращим в цьому компоненті. 

Про агресію та рішучість Шевченка годі й говорити.

Циганков небезпечний в третій зоні, та чи здатний він отримати м’яча в середній зоні та зробити гол? Циганков з партнерами створить загрозу, а сам навряд чи.

Якщо розкрити цю якість Циганкова, то він може бути й кращим за багатьох з вищезгаданих гравців. Але ж йому не 19 років і є запитання чи зможе він стати агресивнішим в майбутньому?

Він – гравець іншого типу, але справа в тому, що флангові гравці мають бути саме такого типу, а не іншого. Циганков інколи нагадує центрального хавбека, якого запхнули на фланг. Якщо ми будемо говорити про ту ж АПЛ, то це інколи Хамес Родрігес чи Мата. Але ж всі розуміють, що вони центральні та оцінюють їх як центральних хавбеків, але Циганков завжди грав вінгера.

А може вінгер не його місце на полі? Не та позиція, яка розкриває його найкращі якості. Можливо, інсайд в 4-3-3 чи атакувальний хавбек в модній тепер 3-4-2-1.

В будь-якому випадку, аби хоча б отримати нагоду грати деінде, потрібно стати агресивнішим, злішим та нахабнішим.

Оцените статью
Добавить комментарий